Szlaki rowerowe w Karpaczu

Rowery stanowią bardzo ważną wartość dla władz oraz dla wszystkich mieszkańców Karpacza. Często bywa tak, że stanowią jeden z najważniejszych środków lokomocji, dzięki któremu można się bez przeszkód przedzierać przez całe miasto.
  Atrakcje Karpacza są przewidziane także dla wielbicieli dwóch kółek. W Karpaczu organizowane są pikniki czy też koncerty, na które śmiało można przybyć na rowerze. Na terenie całego miasta zlokalizowane są także ścieżki rowerowe. W niektórych punktach Karpacza dostępne są mini parkingi rowerowe, gdzie można bezpiecznie zostać swój rower, bez ryzyka, że ktoś go ukradnie. Zwiedzanie Karpacza na rowerze może być bardzo ciekawą alternatywą dla zwiedzania pieszego, ponieważ na rowerze z pewnością uda nam się zwiedzić więcej, niż robiąc to na piechotę. Poza tym szlaki rowerowe są tak rozplanowane, by swoim zasięgiem obejmować niemal cały Karpacz razem z jego podmiejskimi atrakcjami.
 Na terenie tych szlaków bardzo często można spotkać pola namiotowe w Karpaczu gdzie istnieje możliwość rozbicia namiotu i przespania się na miejscu.  Spanie pod namiotem jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują wielkim budżetem lub też chcą go przeznaczyć na inne cele niż nocleg. W zamian za to można zakupić wejścia do wielu placówek kulturalnych czy też wybrać się do parku linowego, gdzie będziemy mogli spróbować swoich sił na różnego rodzaju przeszkodach.